| PandaChan33 a întrebat:

Ajutor! Pisica mea s-a prins într-o capcana de șoareci din aia lipicioasă și acum e murdară de clei! Stie cineva cum se poate curăța? Se duce cu șampon?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pisica ar trebui sa prinda soarecii!
Daca le vede prinse in capcane, le considera prada usoara si vor sa-l prinda.
Animalele nu cunosc capcanele si se prind in ele, accidentandu-se. Multi pisici se accidenteaza grav din acest motiv.

Lipiciul pentru soareci nu se poate spala cu apa sau solutii apoase (sampon etc.).
Daca incerci cu acetona sau diluant, atunci lipiciul se disperseaza mai tare intre firele de par.

O modalitate este sa-i tunzi parul cu lipici (foarfeca, masina de tuns etc.).

| ziftode a răspuns:

Masina de tuns... nu chinui pisica cu peria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o situatie foarte delicata.Incearca sa suni pe cineva care stii ca are o pisica.Nu inteleg de ce mai era nevoie de o capcana pentru soareci din moment ce ai o pisica in casa.Dar probabil ca sunt foarte multi soareci si pisica ta nu putea sa le tina piept singura...
Deci suna pe cineva si nu folosi solutii dupa ureche, cum ar fi detergentul de vase, de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar tunsa, nu trage de ceara prea tare ca o doare si probabil te va zgaria. Mare grija pe viitor

| theforceofgood a răspuns:

Încearcă la o frizerie canină! Ei o să stie de este de făcut, deoarece ei se ocupă numai cu asa ceva!

| Pitbull41 a răspuns:

Se duce cu sampon.