| Dragoswiwow a întrebat:

Am avut 2 papagali peruși, erau frați și erau impreună, i-am vândut fratele și am cumpărat o femelă, am băgat-o în colivie și masculul a început să zboare haotic pentru că probabil îi era frică de ea.
Astăzi am văzut că nu-i mai este prea frică dar tot fuge de ea.
Îmi puteți da sfaturi ce să fac?

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Uneori asa e la inceput pana se imprietenesc...Fiecare reactioneaza diferit.

Prima mea pereche s-a inteles bine de la inceput... Dupa ce a murit femela si masculul a intrat in depresie, i-am cumparat alta femela...Aia era mai pretentioasa si mai fricoasa, a fost rautacioasa cu el la inceput dupa care treptat au format un cuplu big grin.

| EricsonSony a răspuns:

Eu ii las sa zboare prin casa. Am dat la o parte acoperisul de la cusca.