| mihaidumy a întrebat:

Am citit un post cu cineva care intreba cu ce sa deseneze pe perete iar cineva i-a spus ca ma intai sa pregateasca peretele. ce inseamna asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca peretele ca si in pictura pe lemn are nevoie sa fie mai intai tratat cu nista substante speciale pentru a se putea picta peretele. am pictat si eu candva dar nu pe perete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ca un perete să fie desenat trebuie să fie curățat de vopseaua care este, apoi trebuie spălat cu apă și dat cu o culoare de fundal și apoi desenat cu alte culori pentru a se vedea desenul sau desenele.
Cam așa este procedura.
Pa, pa.