| CasianaBianca a întrebat:

Am cumparat un catelus care are aproape trei luni. Nu am voie sa il scot afara pana la varsta de 4-5 luni si nu stiu cum sa il invat sa isi faca nevoile pe covorasul acela special, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Incearca sa il duci acolo des, ca sa se obisnuiasca. Cand isi face nevoile prin casa, cearta-l (fara sa il bati) si du-l la covoras.

| kitykity a răspuns:

Pentru a-l invata sa faca pe covoras mai intai adu-l foarte des acolo, daca chiar nu vrea pune-i pe covoras un miros aparte pe care il poti gasi la magazin.