| Zeinbenet a întrebat:

Am dat iepuroaica la iepuroi si am lasat-o cu el o zi si o noapte iar de cand am scos-o e foarte nervoasa si silnica. Am mai bagat-o si azi sa o incerc daca e gestanta dar nu voia sa mai stea asa ca am scos-o. Poate fi gestanta? Nici nu pot baga mana la ea, e foarte agresiva a mai fost gestanta si tot asa agresiva era doar ca atunci a avut sarcina moarta, un pui si era mort.Deci repet, am bagat-o la iepuroi sa vad daca accepta si tot fugea prin cusca si mai aproape sa-l bata si e foarte silnicoasa de atunci.

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Poate nu o satisfacea destul. Intra chiar tu in cusca si vezi daca o satisfaci.
Lasand gluma la o parte, poate sa fie prea batrana.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu o mai baga. Nu stiu daca e gestanta sau nu dar nu ai procedat de loc corect. Atunci cand bagi iepuroaica la iepure in cusca trebuie supravegheati. după două monte consecutive iepuroaica se readuce în cuşca ei; in nici un caz nu o lasi peste noapte. Ar trebui sa astepti sa vezi daca a ramas gestanta.