| AnemonaP a întrebat:

Am o pisica care anul trecut a fatat 5 pisoiasi foarte dragalasi dar dupa cateva saptamani 3 au disparut si ceilalti 2 a trecut cam o luna iar dupa aceea au disparut si ei.Toti am fost dezamagiti. Poate si din cauza ca erau nazdravani si nu se speriau? Acum pisica me-a are pisoi in burta dar acum nu stiu ce sa fac casa nu mai dispara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună draga mea, şi eu sunt iubitoare de pisici, pur şi simplu le ador happy. O pisică nu fuge de acasă fără motiv, mai ales dacă trăieşte în condiţii bune. Este posibil să le fi atacat vreun câine, sau să fie părinţii tăi la mijloc, pentru că 5 pisoi sunt o respunsabilitate mare. De data aceasta fi atentă, supraveghează-i mereu, şi ai grijă să nu aibă cale de ieşire.
Sunt sigură că poţi avea grijă de ei, puţin mai atentă de data asta.
Mult succes, şi pisoiaşii sănătoşi kiss

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ai grija de ei, supravegheaza-i, nu lasa usile deschise cand ii lasi singuri.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Amenajeaza-le un loc al lor, un nou loc pentru pisica ta, mai mare, unde sa isi poata creste pisoiasii.

| TropicalSun a răspuns:

Pentru ca am fost si eu intr-o situatie asemanatoare(mie mi-a disparut motanul)m-am informat si eu iti propun ca, mai intai, in primele saptamani de viata, sa-l inveti cu tine si cu familia ta, sa deveniti cu totii "frati'. Iar apoi, dupa ce se face mai marisor si te stie ca a doua "mamica"poti avea in credere in pisoi(numai ca daca in scoti afara sa ii pui ZGARDA!)-Poti gasi la orice hipermarket sau la orice doctor veterinar sau magazin de animale.Ca sa te convingi tu de cele spuse de mine, viziteaza site-ul:Animaluţul.ro sau www.Zoopedia.ro.

| princessmary a răspuns:

Pai incearca sa stai cat mai mult timp cu ea, dar poate pana naste incearca sai gasesti un culcus in casa ta sau in hol,