| deutzanico a întrebat:

Am o pisica care cred ca e gravida. In primul rand am impresia ca i-a crescut burtica.O ating pe burta si nu da semne ca ar deranja-o. Deci, eu o mai las ziua pe afara si ea interactioneaza cu motani mai ales ca e perioada de imperechere. As dori sa stiu daca se poate sa o duc la sterilizat in timp ce ea e gravida deoarece nu am posibilitatea intretinerii puilor si nici nu am cui sa ii dau?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te "forțezi" un pic o să găsești cui să-i dai pisoii, nu îi arunci că nu ești lipsită de suflet!
Pe perioada gestației, nu se poate face sterilizare, mergi la medicul veterinar să vezi care este starea ei de sănătate.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Dacă sfârcurile se măresc are pisoi, și nu nu se poate steriliza acum!
Îi face, îi arunci asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu arunci puii, mai bine dai cuiva, e pacat!

| 1aprilie a răspuns:

Du-o la veterinar sa şti sigur.

| NaTl a răspuns:

Probabil ai atins-o pe burtica dupa ce tocmai mancase. Iar pisica dupa 1 an poate fi gestanta ( din cate stiu ).Si nu cred ca o poti sterila daca este gestanta.

| deutzanico explică:

Nu o sa arunc puii. Doamne fereste. Nici nu stiu daca e sau nu gravida.