| EANS a întrebat:

Am si eu nevoie de un nume de pisica-femela. Am primit una si nu stiu cum sa o cheme. Are 3 luni si este birmaneza. Vreau nume romanesti. Cele mai frumoase nume vor primi fundita.
P. S.:Vreau nume mai inteligente decat pufulet, pufulete, ghemotocica sau mai stiu eu cum.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Nume pentru femela

Ruby, Sara, Ambra, Elsa, Cookie, Jessica, Jessy, Daisy, Hera, Cleo,

Summer, Lisa, Liza, Linda, Cara, Cora, Honey, Betty, Iza, Yssa, Isa,

Dolly, Mischa, Aysha, Alma, Jolie, Anita, Bubbles, Tonka, Tasha,

Bella, Berta, Jojo, Barbie, Sidney, Beauty, Cindy, Candy, Cintya,

Bijou, Bonita, Bonnie(Bonny), Crisa, Clea, Tea, Darla, Desiree,

Lucky, Doris, Emma, Maggie, Ester, Meg, Erica, Fiona, Ginger,

Eda, Heidi, Iris, Jenny, Jennifer, Kim(y), Kira, Lady, Donna, Liv,

Lola, Lolita, Lala, Layla, Leila, Lessy, Mara, Isis, Mayra, Maya,

Milly, Nerra, Naty, Nina, Rita, Ronna, Freya, Paloma, Rea, Mandy

Pamela, Pamy, Salma, Sheila, Sherry, Cherry, Shopie(Sofy),

Tara, Tess(a), Tisha, Xena, Xenia, Nicky, Vicky, Bambi, Ines, Kia,

Blondy, Erin, Alida, Bernice, Lulu, Leya, Lea, Cristal, Sahara, July,

Pinky, Becca, Blacky, Lizzy, Lizuca, Ruth, Didy, DeeDee,

Gloria, Tia, Bia, Marta, Pufa, Pufarina, Puffy, Mona, Baby,

Tyna, Ella, Alice(Alis), Tinkerbell, Rina, Tendresse, Byby,

Tandresse, Blanca, Princess, Minny, Pixie, Coca, Tzusca,

Penny, Tiana, Nancy, Angie, Tora, Kitty, Lucy(Lusy),

Fluffy, Zuri, Suri, Micky, Fulga, Zuza, Sheeba, Wella,

Wendy, Sam, Sammy, Perla, Maiko, Brenda, Allegra,

Pusha, Dixie, Goldie, Shani, Chelsea, Arwen, Jelly, Hermie,

Sony(a), Hilda, Coffee, Carissa, Alexis, Kelly, Inna,

Missy, Abby, Simba, Gipsy, Suzy, Ada, Brit, Molly,

Limma, Vanilla, Ximena, Brielle, Amy, Lia, Dulce, Dolce.

31 răspunsuri:
| yoyoyo112 a răspuns:

Soso, Sisi.

| adrianaflorentina a răspuns:

Numele poate sa fie Saki daca este linistita sau daca este agitata numele poate sa fie Fily.
Chiar daca nu sunt romanesti.Mie mi se par frumoase.

Chiar daca numele nu sunt romanesti