| Tantan_Brandusa_1975 a întrebat:

Am un bichon mascul de 8 luni și jumătate as vrea sa știu dacă îl dau la monta la vârsta asta poate păți ceva fiind prea mic?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prea mic pentru a garanta pui voinici si sanatosi. Mai lasa-l un an.

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Dupa 7 luni, un caine nu mai creste dar nu stiu sigur daca se mai dezvolta.Dar ori cum catelul nu pateste nimic...asta e sigur, dar e posibil sa nu ia pui catelusa respectiva.
P.S Ar trebui sa iei bani pe monta ca e catel de rasa.Am si eu un bichon numai ca e crem, are blanita dreapta si are 8 luni si 6 zile.Mai am si un pitic de un an, o luna si o zi.
Sper ca te-am ajutat.
Fundita?