| alex123420029867866 a întrebat:

Am un catel de 4 luni rasa malamut de alaska si am si eu o problema atunci cand o scot la plimbare... merge ce merge pana aude un caine dintro curte latrand... mama atunci baga o viteza si fuge in directia casei si nu mai poti sa o opresti pentru ca oricat ai trage-o ea tot acolo se duce ce pot sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit!
Este inca pui si ii este frică pana si de umbra lui. Asteapta sa mai creasca si va prinde mai mult curaj!
Nu-l vei mai putea opri apoi.
In tot acest timp vorbeste cu el sa vada ca ii esti alaturi. Va prinde mai mult curaj. Succes!