| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal perus.Azi i-am dat drumul si era pe jos, l-am prins de coada cu piciorul si desteptu a zburat pana ce i s-a rupt coada laughing oare ii mai creste inapoi thinking

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi si ce sa-ti fac dc l-ai prins de coada?laughing Saracu vroia sa scape.si ai creste inapoi stai lin. la al meu i-a cazut de vreo 5 ori si ia crescut inapoi ...lasa-l liber ca simt si ei nevoia Perusu meu sta non stop liber.Nu uita daca e liber si nu e tinut in galagie, stres si ai dai atentie o sa-ti traiasca mult poate ajunge si pana la 11 ani in captivitate. Sa-ti traiasca!

| JeSuisElle a răspuns:

Saracul! Esti un animal cum Doamne sa faci asa ceva :O Mai bine intreaba`te cat mai traieste nu daca ii mai creste coada! =|
Sa iti rupem tie cv sa vedem daca mai creste!

| ionutzu94 a răspuns:

Ii mai creste, dar ai si tu grija am si eu perus ii dau drumu prin camera la mine dar nu il bag cu forta inautru si cand se face intuneric vine singur in colivie. Nu mai fii asa brutal ca il doare dul la veterinar.

| alexandru1991 a răspuns:

Nu cred. ca sa fie simetric sa ii0 smulgi si penele de pe caplaughing...glumesc...O sa ii creasca la loc, dar next time ai si tu mai multa grijawinking

| supercar72 a răspuns:

Dar intentia mea nu a fost sa il prind sa il bag in colivie.ca de intrat ii pun colivia in fata si intra singur