| vandersar a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un ciine de rasa cane corso sau rotweiller cemi sugerati

6 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Sugerez rasa corso

| raducu1205 a răspuns:

Eu iti spun ca sa iti cumperi un rotweiller este un caine foarte puternic, bun de paza. Are un vecin de-al meu rotweiller si este si frumos. Funda?

| VlaDtz99 a răspuns:

Un dictionar.

| Viper98 a răspuns:

Iti recomand un dictionar sau sa te mai duci pe la meditatii daca nu esti la scoala laughing).

| catalinutzzc a răspuns:

Beauceron ii cea mai bina alegerewinking

| CutieCat a răspuns:

Iti sugerez in primul rand sa te asiguri ca poti sa ai grija de ei, fiind ca au nevoie (ambele rase) de ingrijire, spatiu, atentie si hrana. ambele rase sunt usor de ingrijit, fiind ca au blana scurta.
Eu, personal, iti sugerez un rotweiller, fiind ca este foarte devotat stapanului, este caine de paza. Dar trebuie sa ii pui botnita, fiind ca uneori isi apara prea mult stapanul!
Un Cane Corso necesita mult mai mult dresaj decat rotweiller-ul si este un caine cam periculus, dar atasat de stapan.
Good luck big grin