| ღSecretღ a întrebat:

Aseara am observat ceva ciudat, catelului meu i-a cazut un colt (dinte) si ma gandesc daca e ceva normal sa le cada dinti? P.S. are 4 luni. Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| LisaUrs a răspuns:

Este normal sa-i cada dintii deoarece este mic sin in aceasta perioada i se schimba dintii... O sa-i creasca la loc. Nu-ti face griji... happy

4 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Da este perfect normal.
Acum schimba dintii smug.
Funda?

| xAudCulorix a răspuns:

Este ormal sa-i cada dintii deoarece acestia se schimba ca la oameni

| lurixxx a răspuns:

Da e ceva normal daca e un dinte de lapte. Nu-ti face griji.
http://www.adoptiicaini.ro/dantura-canina-schimbarea-dintilor-de-lapte/

| Yoyoioana a răspuns:

Este perfect normal sa se intample asta. ei isi schimba toti dintii de lapte dar pe cei mai multi probabil ca nu ii vezi pentru ca sunt inghititi de catre caini, insa nu e periculos pentru ei :)
uite aici un link sa te lamureasca:
http://www.adoptiicaini.ro/dantura-canina-schimbarea-dintilor-de-lapte/
o zi frumoasa!