| danutzzz1992 a întrebat:

ATENTIE FANI AI GENULUI SCI FI! Care credeti ca este cea mai buna franciza : Star Trek (toate seriile fara seria originala) sau StarGate( SG1 si ATLANTIS)?

Răspuns Câştigător
Laur
| Laur a răspuns:

SG1 bate tot, detasat. Mare pacat ca s-au oprit la seria 10, la cum a ramas actiunea puteau continua mult si bine. Nici Atlantis nu e rau, dar de obicei asa se intampla cand vrei sa faci un fel de partea a II-a pentru ceva ce a rupt gura targului happy

6 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Niciuna. Cea mai tare serie SF (dupa impact la vremea cand a fost facuta) este Babylon 5! Dupa aceea este Star Trek si apoi Stargate. E clar ca SG-ul are efecte mult mai bune si este mai buna "calitativ vorbind" dar tinand cont de vremea cand au fost facute...
Shin.

| hândel a răspuns:

Sincer, le-am vazut pe toate si am uitat ce se petrece-n ele. Asta se-ntampla cand ma plictisesc anumite filme. Star Trek 2009 e criminal. Le-a iesit pe gustul meu si presimt ca nu voi uita actiunea petrecuta-n film.

| shadovv a răspuns:

E frumos star gate dar... live long and prosper!

| madalinna a răspuns:

Stargate rullllllllllz! Si SG1 si Atlantis. In ultimul timp m-am uitat numai la atlantis si mi-e dor de sg1laughing. mi-a placut si filmul ala... stargate continuum, sau ceva de genu. Star trec... mi-a placut si ala, dar mai putin.

| raidu2004 a răspuns:

Stargate the best nici nu se compara cu star trec in care majoritatea actiunilor se petrec pe nava, deci Stargate cel mai tare

| WinterSoldier a răspuns:

StarGate este un serial foarte bun.L-a intrecut de mult pe Star Trek