| ForbiddenLove a întrebat:

Azi dimineata am aflat (de la parinti) ca mi-a murit motanul!cryingcryingcrying
Este groaznica aceasta veste.Nu mai pot...plang in continuu. L-am iubit foarte mult si imi pare asa de rau ca in ultimu timp nu i-am dat asa multa atentie.Saracu de el avea doar 4 anisori crying. A murit deoarece a avut pietre la rinichi.Am fost cu el la veterinar si o avut blocaj renal si i-o facut nu stiu ce cu sonda si nu stiu cate injectii...
Imi vine sa plang in continuu mai ales cand ma gandesc ce s-o chinuit.Asta este cea mai oribila saptamana in viata mea! Ce ma sfatuiti sa fac?cryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| Mihaela987 a răspuns:

Si mie de curand mi-a murit un catelus... avea 8 luni...nici acum nu ma pot bucura cand vad un caine dar mergem inainte

eu imi imaginez ca este un rai numai pentru catei...si ca acolo e si coditza al meu

asa este e un rai pentru pisici... unde motanul tau sigur se joaca si e fericit si sanatos ...asa a vrut dumnezeu, sa ii ia la el

nu fi suparat/a... el te vede si nu-i place...razi si gandeste-te ca si el e la fel de fericit cand te vede pe tine fericit/a

pa-pa:*>big grin

10 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

sad imi pare tare rau dar singurul lucru pe care poti sa-l faci acum este sa iti iei alta pisicuta careia sa ii oferi toata dragostea ta, doar asa vei trece mai usor peste durerea asta. Eu asa as face in locul tau, sincer. Nu te mai gandi la ce a fost, l-ai dus la doctor, inseamna ca ai facut tot ce-a depins de tine, oricum nu e vina ta, moartea e ceva natural din pacate. sad Ia-ti un pisoias sa te ajute sa treci peste, vei vedea ca va fi mai usor. Sa ne anunti legat de decizia ta :*

| Giovanna a răspuns:

Nu te gandi ca nu ai fost apropiata de el in ultima vreme sad oamenii mai au si alte probleme zi de zi dar asta nu inseamna ca nu-i iubim pe cei de langa noi, si parintii tai sunt sigura ca sunt tare ocupati dar te iubesc chiar daca nu stau toata ziua langa tine, asa e si cu animalele, mai ales ca ele nu percep iubirea asa ca noi. Sunt sigura ca a simtit ca il iubesti, ele au un al saselea simt, nu gandesc ca si oamenii ci doar simt energia pozitiva. Nu te mai invinovati, prin faptul ca l-ai dus la medic si ti-a pasat, e clar ca a simtit ca il iubesti, el simte ce simti si tu, chiar daca nu te exteriorizezi! Si eu am un catelus, nu vreau sa ma gandesc cat as suferi daca as ramane fara el crying( sunt ocupata de multe ori, de multe ori il cert ca face prostii (dupa ce il cert imi pare extrem de rau pentru ca ma gandesc ce as face daca el nu ar fi) dar tot dupa mine plange, chiar daca nu am timp de multe ori pentru el sad asa ca mi-am dat seama ca animalele nu tin supararea asa ca noi, daca le iubim ele simt, chiar daca nu stai toata ziua bot in bot cu ele. Relax, nu te simti vinovata! Si chiar te sfatuiesc sa iti iei alt pisoi, vei vedea ca te vei simti mai bine :*

| just for me a răspuns:

Of. ce tristsad imi pare raw pentru u.si eu am un motanel de 9 ani, Tomylove struck si nu stiu ce m-as face fara el.animalutzele astea nu pot fi inlocuite. te atasezi de ele dar din pacate ele nu traiesc asa de multsad si mie mi-a murit papagalul, stiu ca nu e echivalentul cu un pisoi, dar l-am iubit mult si am plans 2 zile d mi se unflasera ochii.eu as incerka sa ma consolez, adica, poate ca asa pisikul taw nu se va mai chinui. e trist sa pierzi un prieten ca aceste animalutze care sunt mai sincere ca orice om, dar asta este viatasad gandeste-te la clipele frumy cu el, pune o poza cu el undeva unde sa o poti vedea mereu (daca te ajuta, vreau sa zic ca pe unii oameni mai raw ii face sa se simta ) si dupa o vreme incearca sa iti iei altul, desi nu il va inlocui, mai ales ca si caracter, un alt motanel te va ajuta sa fii din nou fericita pentru ca iti va tine companie.imi pare raw pentru pisikul taw sad

| noktambul a răspuns:

Adopta alt motan. Ia-l de micut dar tine-l mai aproape de tine! Si mie mi-au murit pisici si caini. Unii mi-au fost atat de dragi incat ma gandesc la ei ca si cum m-as gandi la niste oameni.

| glamour a răspuns:

Gandeste-te la altcvea, iti iei alta pisica, nu il va inlocui pe vechiul motan(R. I. P) insa iti va umple timpul si te va mai inveseli cu prostioarele pe care le va face.

| εїз a răspuns:

Nu ai altceva ce să faci, decât să îţi iei alt pisoi. Pe ăsta nu ai cum să îl uiţi, degeaba plângi, nu poţi să îl readuci la viaţă.
Pa, pa

| MaliceThemen a răspuns:

TI-am mai raspuns la o intrebare care mi-ai dat fundita! ti-am spus ca daca nu il duci mereu el ...va muri sadStiu prin ce treci pentru ca si mie mi-a murit dar din alt motiv. Imi pare foarte rau! e greu ceea ce s-a intamplat, te inteleg. Dar nu-l poti readuce. ramai numai cu amintiri. Eu iubesc animalele am; un caine, 2 pisici, si un hamster, am avut si acvariu si papagali, O sa treci cu bine si prin asta, stiu ca te va marca foarte tare dar va fi bine. Imi pare rau inca o data sad

| NoMusicNoLife a răspuns:

Saracul sad pentru inceput, poti linistit/a sa te descarci ( plangand ). eu cred ca iti va trece. Si cel mai bun sfat : i-ati alta pisica ca sa nu-i simti lipsa celei care abia a aplecatsad

imi pare rau pentru tine, si eu m-as simti groaznic daca mi-ar muri motanul

sper sa reusesti sa treci pestewinking!

succes! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o pisica kati si a murit acum1 saptamana. a facut astm si am dus o la doctor. bineintes ca a zapacit-o si numai avea putere, cand am adus-o acasa pe scari s-a sufocat.mai sunt si doctorii un pic idioti. ma doare sufletul si acum de ea dar ce pot face. am zis sa o inlocuiesc dar bineinteles ca nu e la fel, mi am luat un motan de 3zile ca nu suportam, dar e atat de raucrying. sper sa se obisnuiasca repede ca de altfel ii gasesc alt stapan. e prea rau. asta ar fi singura solutie sa ti fi luat altul ca te mai alina. cat de cat.

| Costel95 a răspuns:

Mda, si eu m avut un motan...si l-am dus la tara si n-o mai venit. N-are rost sa plangi, oricum nu va mai veni inapoi. Si eu sunt suparat, dar gandeste-te ca in orice clipa si tu poti muri...fiecare zi e un dar de la Dumnezeu, traiesti-o ca pe ultima!