| Grefă a întrebat:

Bună!

Am 4 întrebări referitoare la animale! (câine şi pisică).

1. Are ceva dacă i-am dat motanului meu, granule timp de 3 zile de la căţeaua mea? Granulele căţelei mele erau ceva Royal Dog sau ceva asemănător.

2. Am un caine husky de 3 luni. Cum ii pot arăta că o iubesc mai mult si cum o pot determina să nu ma mai muşte? Înteleg că dinţii iei sunt in creştere si trebuie să muşte, sau să roadă, însă numai la mine sare cu muşcatul, la restul familiei, nu sare. Deşii eu îi dau tot timpul mâncare şi apă. Doar eu îi dau.

3. Oare dacă sunt plecat timp de 10 zile in altă ţară şi stau părinţii mei cu căţeaua o să mă mai recunoască?

4.Cum ii pot face pe căţea si pe motan să se înţeleagă?

Mulţumesc!

Fundă!

Răspuns Câştigător
| Butterfly2012 a răspuns:

Paaii...

1.Nu e nimic daca i-ai dat pisicii boabe de la caine.

2.Eu cred ca te musca fiindca e jucaus si muscaturile sunt in semn de afectiune asa fac si catelusii mei ma musca doar pe mine si fac asta in semn de afectiune.

3.Te va recunoaste sigur.

4. Daca nu s-au inteles de la inceput nu se vor intelege niciodata dar daca nu se cearta sau chestii de genul asta nu e nici o problema daca sunt indiferenti. Daca se cearta cateaua cu motanul ar trebui sa incerci sa-i separi sa nu-i lasi sa stea amandoi.

Sper sa-ti fiu de ajutor.
cu Placere.happy

3 răspunsuri:
| StefaNnNNN99N a răspuns:

1. Nu are nimic ca e tot mancare!
2. Cheama pe cineva sa o dreseze!
3. S-ar putea...big grin
4. Nu poti!

| Grefă explică:

E mică, iar dacă ai fi informat de aceasta rasă, ai fi aflat că câinii huskz nu se lasă îmblanziţi decât de stăpânii lor.

Acest răspuns este complet inutil!

| Tin a răspuns:

1. nu
3.Da cainii te pot recunoaste si dupa ani buni.
4. Daca nu se intelg de la bun inceput nu ai ce le face.