| DanDels a întrebat:

Buna, am bilet la avion in vara si nu stiu sigur oare pot sa iau si saxofonul cu mine? o sa ma lase cu el? e prima data cand merg cu avionul, imi puteti spune va rog si cum e treaba cu bagajele? le poti tine langa tine sau le pune separat?

Răspuns Câştigător
| viooiv a răspuns:

Da sigur. Sunt cateva conditii, depinde de compania cu care pleci. Uite aici Blue Air
Bagajul de mana (cu tine in cabina)
Bagajul trebuie sa:
aiba 10kg. Nu mai mult.
se incadreze in dimensiunile 55cm x 40 cm x 20cm
nu includa obiecte periculoase
fie mereu pus in spatiile speciale de depozitare. Suna la ei si vezi conditiile

1 răspuns:
| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Buna! Desigur, poti lua cu tine saxofonul dar o sa fie dus într-o cameră specială, iar la sfârșitul călătoriei o sa poti sa iti ei lucrurile inapoi
!