| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* am un caine de 3 ani pechinez care atunci cand il las singur in casa latra o groaza si se aude in tot blocul(Stau la etajul 3 si se aude pana la etajul 8 si pana la parter) laughing. Si se mai aude si pana la blocul din fata mea laughing. Cum as putea sa o dresez sau nu stiu sa o invat sa nu mai latre atatstraight face? Multumesc

Răspuns Câştigător
| controlled a răspuns:

Offf dresor de caini si asta mai e pe aici...sad ok incearca asta:
1. vezi ce tip de mancare ii place sau ceva mai bun care schiorlaie dupa ea daca nu ii dai cand vede!
2.iti va lua ceva timp!
3.De fiecare data da-i sa manance doar cei "programat" pentru ea... bunataturile tine-l la respect cu asta.Inainte sa ii dai ceva bun adreseazai cate o comanda.Sezi,culcat,latra,taci,bla bla bla, si te uiti in ochii cainelui sa vada ca i se adreseaza stapanul si sa prinda mai multa incredere in tine.
4.Cand pleci de acasa daca primesti vreo reclamatie...sa nu te consideri nebuna dar vb cu el/ea fii blanda si chestii de genu, maingaie-l/o si iti zic eu ca asa il calmezi sa-i mai treaca dorul de libertate sau de stapan ca nu-i acasa, si mai uitate si uh la detalii daca are tot ce ii trebuie data viitoare cand pleci de acasa!

4 răspunsuri:
| nosferatu a răspuns:

Plimba-l cu liftul laughing

| Kheeda a răspuns:

Inainte sa pleci lasa-i o jucarie sau ceva de rontait ca sa aiba de lucru happy

| MikeRowe a răspuns:

Fa-i rost de un partener de joaca big grinwinking

| DeEa_2425 a răspuns:

Pai plateste un vecin sau roagal sa iti inregistreze vocea si cand o aude merge la usa ta si porneste inregistra si ea o sa crerada ca tu esti la usa