| ReMusS a întrebat:

Buna,
am un caine in care am gasit vreo 15 capuse si i le-am scos toate afara, i-am taiat cu foarfeca cu tot cu piele ca sa nu ii ramana capul in piele. Dupa ce i le-am taiat i-am pus spirt sanitar sa nu se infecteze
Se poate intampla ceva cu cainele meu?
Am incercat metoda cu chibritul dar nu a mers... am stat 10 minute sa fac cu chibritul dar degeaba.
Funda cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu era cazul sa-l ranesti taind pielea cu foarfeca! --- era indeajuns sa extragi capusa prinzand-o de cap cu ajutorul unei pensete.
Daca ii vei ingriji ranile facute prin taiere acestea nu se vor infecta--- foloseste un unguent triplu antibiotic.

| Paco96 a răspuns:

Se unge pe piele unde sunt capusi cu petrol.

| KokoXx05 a răspuns:

Du-te la un veterinar.