Întrebare recomandată | FloareDeLotis a întrebat:

Bună, am un catel Bichon, nu are nici o lună, mama lui nu îl mai primește si nu il mai alăptează, l-am luat de 2 zile in casa si am început sa ii dau supa, lapte de vaca cu pâine, cereale de bebeluși, dar nu stiu ce sa ii mai dau, as putea să-i dau si lapte praf?

1 răspuns:
| VenomMMA a răspuns:

Tu ii dai unui pui de nici o luna cereale? Trebuie sa-l hranesti cu biberonul. Da-i numai lapte de vaca timp de o luna de zile. Apoi baga-l pe hrana consistenta. Miez de paine cu lapte, cu ceea ce gateste mama ta. Adica, zeama de la supe, ciorbe, tot cu miez de paine. Si o sa se puna repede pe picioare. N-ai ce sa-i faci daca mama lui nu-l mai accepta. Fii tu o mama pentru el.