| denisuca338 a întrebat:

Am un catel de cam 2 luni si atunci cand ma joc cu el deschide gurita si ma musca. Nu este foarte dureros deoarece este mic si nu are dintii ascutiti...ce sa fac? I-am dat o jucarie dar daca nu se misca nu se joaca cu ea.

Răspuns Câştigător
| 11bya a răspuns:

Am si eu un catel de o luna si tot asa face.Trebuie sa iei o jucarie care sa incape in gurita lui si sa o misti ca el sa incerce sa o prinda.Eu am incercat cu un fir de iarba si a functionat.:-D:-)El vrea doar sa se joace! Crede-ma!:-Daca nu scoate-l la o plimbare si ii trece!

3 răspunsuri:
| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Buna,
Cainii cand se joaca se musca unii pe alti, desigur incet, de aceea te musca si pe tine. Cu jucaria nu se joaca pentru ca inca este prea mic, doar daca te joci tu cu el. Cand o sa fie mai mare, se va juca si singur cu jucariile.

| Antonya15 a răspuns:

Buna! Pentru ca este inca mic are intentia de a deschide gurita si a musca usor. Are nevoie de joaca si atentie. Sigur o sa se joace si cu jucariile dupa ce se obisnuieste cu ele.Cand mai incerca sa te muste, dai usor cu degetul pentru nasul ca sa stie ca nu este bine ce face.

| Adina66222 a răspuns:

Pai am si eu un catel care face asta,eu zic sa incerci atunci cand este foarte energic,sau vrea sa te muste sa ii dai jucaria sau sa il scoti la plimbare,sau daca nu ai timp atunci cand vrea sa te muste nu misca mana,nu-l certa,ci,celc mai bine mangaie-l.Mie mi s-a intamplat sa incerce sa ma muste din prima zi, l-am lasat, nu mi-am dat interesul si imi e destul de greu sa il dezvat.
P.S. Jucaria de preferabil ar trebui sa fie moale, un ursulet sau ceva, cea mai buna e cea cumparata