| OanaMarginean a întrebat:

Am un hamster de aproape un an. Inca de cand l-am cumparat i-am luat o cusca mare cu o casuta in care sa stea inauntru. Pana acum aproximativ o saptamana isi ducea rumegus in casuta si dormea toata ziua in rumegusul ala. Dar de-o vreme a inceput sa faca in coltul custii o gramajoara de rumegus si doarme pe ea. Oare stiti de ce? Sincer ma ingrijoreaza. Imi e teama sa nu fie bolnav.

3 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Nu are nimic,hamsterii pot sa fie imprevizibili,eu zic sa incerci doua chestii,ia casuta si spal-o ca poate pute a ceva sau verifica sa nu il intepe ceva din ea,poate a roso pe dinauntru si il jeneaza ceva iar dupa ce o speli si o verifici,nu o pune direct asa curata la loc, pune niste rumegus de al lui in ea, am avut la hamsteri de nu-i pot numara, am invatat singur tot despre ei si i-amn iubit pe toti, dar pacat ca traisc putin...Am avut si cuplu cu pui de nenumarate ori, face fetita si cate 12 pui happy

| dororo a răspuns:

Si eu aveam un hamster si facea la fel... la coltu custii " sapa " cu labutele sa scapa si noaptea isi punea rumegus pe el sa doarma dar sa stii ca face asta pentru ca ii trebuie joaca. un hamster trebuie sa isi consume energia poti sa-i cumperi o roata din aceea dar sa nu fie de plastic! ( o sa scartaie noaptea si nu e ok )

| MELISAnarcisa a răspuns:

El isi face un culcus, uita-te sa vezi daca sub gramajoara se afla resturi de mancare. El este obisnuit din natura sa isi faca un culcus, sau daca e femela isi face un culcus ca pentru pui, chiar daca nu are.