| RudeGirl a întrebat:

Buna happy. As vrea mult un hamster dar parinti nu ma lasa sa-mi iau un animal cum sa-i fac sa-mi iau unu.
P. S.:Nu e vorba ca spun ca nu am grija de el am mai avut de animale dar nu ma lasa
Sau un papagal dar de ala mare

3 răspunsuri:
| ZeroBLADE a răspuns:

Convinge-i cu te rog de mai multe ori si spune-le ca daca nu ai grija de el o sa-l duci inapoi sau altceva. Sper ca te-a ajutat!

| RoXyyR a răspuns:

Mm parerea mea este sa iti iei un papagal si fa.i sa inteleaga ca iti doresti mult acest lucu si nu cred ca are cum sa te refuze

| DyannaM3 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un hamster pentru ca este mai putin galagios, un papagal face galagie, mai ales daca aude alte pasari( eu am un papgal si stiu cum face) + daca nimeresti o rasa de papgal mare care se imperecheaza de 4-5 ori pe an s-ar putea sa nu ii mearga prea bine fara pereche si sunt si destul de scumpi... oricum sunt animale foarte dragalase... poti sa iei si un porcusor de guineea sau niste pestisori happy, mai ales daca iei si un acvariu aspectos o sa arete superb!big grin