| anonwhy a întrebat:

As vrea sa imi iau de la un pet-shop o testoasa mica. Am vazut multe in magazin si vreau de mult timp sa imi iau una. Stiti cumva daca acest timp de testoase mici mai cresc? Se fac mari? laughing Un prieten zice ca da, unul ca nu. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Testoasele cresc mari. Daca au tampla rosie sut de florida si ajung pana la 3 kg masculii, iar daca sunt cu tample galbene cresc pana pe la 1, 5 kg.Mie mi se par spectaculoase si cand cresc, dar sa aiba spatiu.Cresc repede in 1 an isi dubleaza dimensiunea la care o cumperi.
Te salut,
Adrian!

2 răspunsuri:
| AnaMariaJRock a răspuns:

Da se fac mai mari cam ca in poza : http://scms.machteamsoft.ro/......n-casa.jpg
Dar ia ceva timp sa creasca asa :)

Sper ca te-am ajutat. ^^

| Cryystynuutz a răspuns:

Da se fac mari pentru ca ele sunt ca noi cand suntem bebelusi. Funda!