| Noone28l a întrebat:

Bună, aş vrea să îmi iau o pisică British Shorthair, deoarece am citit că nu prea năpârleşte. Eu am alergie la blană/păr şi dacă voi aveți pisică British Shorthair, v-aş ruga să-mi spuneți dacă chiar nu năpârleşte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai alergie la parul de animale te sfatuiesc sa nu iti iei o astfel de pisica sau alta rasa ce are blana.Indiferent cat de putin naparleste, tot par va pica de pe ea. Daca totusi doresti o pisica, exista rasa Sphynx.Sanatate multa

| GabyT10 a răspuns:

Daca ai alergie la par te sfatuiesc sa nu iti iei o astfel de pisica sau alta rasa ce are blana.Indiferent care este rata de naparlire, tot par va pica de pe ea.Vei ajunge sa o vinzi (sa o dai in adoptie)la scurt timp dupa cumparare si tu vei avea de suferit. Daca totusi doresti o pisica, exista rasa Sphynx.Sanatate multa