| stefania_6954 a întrebat:

cum imi pot invata pisicii sa-si faca nevoile la tavita cu nisip?

Răspuns Câştigător
| lana a răspuns:

Salut.este un nisip cu un miros special care "le atrage". Cristal CAT...parca asta era happy bafta

5 răspunsuri:
| ZumZz a răspuns:

Pai o pui de cateva ori in nisip si apoi stie unde sa se duca, eu asa am facut si a functionat ^_^

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Poi simplu.De cate ori vezi ca fac in casa ii bagi cu nasul in nevoi si il certi, de cate ori face la tavita, il rasplatesti. fundita?

| Narfundo a răspuns:

Le distrugi cu bataia cand isi fac nevoile prin casa si pe urma le ei si le duci la tavita.

| oannah a răspuns:

Pisicile de obicei sunt animale curate. nu este nevoie sa le bati. ...trebuie sa le arati tavita cu nisip si sa le pui acolo de cateva ori, cand obs tu ca ar avea nevoie. cu timpul se vor invata si vor merge singure. trebuie sa ai putinica rabdarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci mari eforturi pentru asta, incepi prin a-i arata locul si cand pisicuta da semne ca ar vrea sa-si faca nevoile, o duci acolo si va sti ce trebuie sa faca. Dupa vreo 3, maxim 4 ori in care-i arati tu unde trebuie sa-si faca nevoile, se va duce acolo singura.