| ExtraSakadat a întrebat:

Bunabig grin. Imi doresc un caine, de apartament, usor de dresat, nu foarte blănos, nu contează talia happy! Eu cred ca Whippet`ul este o alegere buna, voi ce credeţi? Ştiţi alte rase? Fundăăă :*!

Răspuns Câştigător
| miruna013 a răspuns:

Eu sincera nu ma innebunesc dupa whippetbig grinalte rase faine de apartament ar fi:labrador retriever, golden retriever, boxer, amstaff, border colliehappylabrador-ul este o rasa extraordinar de inteligenta si prietenoasa, are blana mica; golden-ul este foarte frumos, prietenos, ascultator, inteligent, cu blana medie; boxer-ul este foarte potrivit pentru apartament pentru ca naparleste foarte rar, se obisnuieste repede cu mediul in care traieste; amstaff-ul este o rasa mai dura, cu un aspect fizic frumos, cu blana scurta; border collie este cea mai inteligenta rasa de caini, are capacitatea de a intelege atatea cuvinte cate inteleg copiii de 5 ani(s-au facut cercataribig grin), este frumos si foarte devotat stapanului, cu blana medie... mie imi plac rasele astea pentru apartament, deoarece sunt si frumoase, dar si inteligente! pana la urma tot tu iei decizia, sper ca te-am ajutat!:*

4 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Binenteles, din moment ce sunt foarte inteligentewinkingcauta pe net despre fiecare rasa si citeste despre ea, uita-te la poze si vezi care iti place mai multwinkingmersi de fundawinking

| ExtraSakadat explică:

Dar sunt usor de dresat? big grin...

| Crisu_7532 a răspuns:

Eu ti-as recomanda, pentru apartament, un caine de talie mica deoarece cainii de talie mare se acomodeaza mai greu in spatii restranse. asa ca potrivit pentru apartament ar fi un Pinscher pitic. eu am o femela de Pinscher pitic (desi acum stau la casa) si este minunata. cainii din aceasta rasa, depinzand si de modul cum ii educi, sunt foarte iubitori si devotati stapanilor, sunt foarte afectivi cu copii, sunt jucausi si sunt foarte usor de dresat. de asemenea, un pinscher pitic este foarte potrivit pentru apartament deoarece are blana foarte scurta si lasa foarte putin par. sunt caini de talie mica. Pinscher-ul meu, cand era puiut, era atat de micuta incat imi incapea in palma.

| LoveGoldie a răspuns:

Buna, eu locuiesc intr-un apartament cu 3 camere si am un golden retriever. S-a adaptat foarte usor si este foarte inteligent. Te sfatuiesc sa-ti cumperi GOLDIE!