| TpuNoName123 a întrebat:

Bună!
Deci să vă spun. Câinele meu este bolnav. Adică, joi seara a început să nu mai mănânce, a 2-a zi a început să mănânce, dar seara nu. A 3-a zi[Ieri] a început să mănânce, dar se simţea rău, şi acum mănâncă, dar se simte rău. Nu se prea joacă. Vineri şi Sâmbătă am vrut să-l duc la veterinar, dar de fiecare dată când voiam să-l duc începea să mănânce. Ce credeţi că are, sau ar trebui să-l duc mâine la veterinar având în vedere că acum mănâncă?

Răspuns Câştigător
| Raducu1 a răspuns:

Du-l la veterinar,fie ca mananca sau nu, poate nu mai are nimic(sau poate nici n-a avut), dar in situatia ta e important sa afli starea cainelui tau.Nu astepta pana te trezesti ca iarasi nu mai mananca sau ca are ceva si mai grav.

3 răspunsuri:
| Bobbb a răspuns:

Uite o explicatie logica, cainii mananca cand le e foame. laughing daca l-ai invatat ca pe un mofturos cu carne sau boabe si acu ii dai ciorba... se explica. sau daca ii schimbi bobitele la fel face. din cate vad cainele tau nu mai manaca seara. tine la siluetawinking. cu creierul lui de caine gandeste prea mult. mananca inainte sa auda ca vrei sa-l duci la veterinar numai sa te razgandesti tu laughing ii e frica de veterinar laughing cainii trebuie dusi la veterinar la control periodic cel putin o data pe luna. daca banii sunt o problema pentru voi nu mai chinuiti saracele animale doar de dragu de a avea un caine si a posta pe TPU ca el mananca joi ziua dar seara nu, la fel si vineri si sambata. dar cand aude de veterinar se indoapa. si daca chiar era asa. acum ca mananca il duci la veterinar?!?!?!? (sau ar trebui să-l duc mâine la veterinar având în vedere că ACUM mănâncă?)

| ancutzadracutza a răspuns:

O avea o boala sau doar nu are chef de joaca eu ti-as zice sa il duci totusi la veterinar pentru a nu-l lasa in ultima clipa da are ceva. funda plz1!

| ReneesmeCullen a răspuns:

Ar trebui sa-l duci la veterinar. Poate ca a facut o toxiinfectie alimentara sau are colici (viermisori). Daca e una dintre ele are nevoie de tratament.