| Mamaligoi a întrebat:

Buna dimineata! Trebuie sa mentionez ca stau la tara. Ieri dimineata am auzit un mieunat in spatele casei. Am deschis poarta, iar un pui de pisuc nu mai mare de un pumn statea intr-un copac, langa care stateau doi catei. L-am luat din copac, dupa ce-am certat cateii, si l-am dus acasa. I-am pregatit o cutie cu niste haine pufoase si dupa ce i-am dat un bol micut cu lapte si cateva felii de carne taiata marunt (pe care a mancat-o repejor), l-am lasat afara. A mieunat ceva vreme, dar pana la urma cred ca a adormit. In casa sta o alta pisicuta mai mare (3-4 ani) ce nu se intelege tocmai bine cu micutul. Puiutul miauna o vreme cand sta singurel sau singurica. Am sa o caut pe maica-sa prin spate, totusi. Cu toate astea, in curand incepe scoala, si nu pot sta cu el/ea acasa. Imi puteti da vreun sfat? Ce-ar fi cel mai bine?

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da-l spre adoptie pe siturile specializate in asa ceva.
http://www.adoptiipisici.ro/
http://www.eanimale.ro/anunturi/pisici/oferte-adoptie/

| RedNose a răspuns:

In primul rand,nu-i mai da lapte simplu,amestecal cu un galbenus de ou fiindca laptele simplu fermenteaza si face diaree, in plus, face si viermisori.
In al doilea rand, eu zic sa il dai spre adoptie, e cel mai bine pentru el.

| Crucified a răspuns:

Se va obişnui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va obisnui singur. Citeva ore cit esti la scoala, nu pateste nimic. Animalele cresc repede si in curind il vei cauta prin gradina, tie iti va fi dor de el.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu zic ca Dumnezeu ti la dat ca sa vada daca iubesti animalele, si dupa cele auzite.le iubesti.Eu zic sa il ti pana face cateva luni apoi sa il dai spre adoptie, dar daca vrei, pastreaza-l.E si el un pisoias mic care nu are nici-o vina, asumati o parte din timp si incearca sa ai grija de el.E si el un suflet. Daca nu, dul la un centru pentru animale vagaboante. Sper ca te0-am ajutat.

| elena445 a răspuns:

Pai cred ca sa-l ti dimineata cand te trezesti poti sai pui un bol cu lapte apoi il lasi cu mama sau daca ai frati cu fratele tau el poate sta si singurel apoi la pranz te joci un pic cu el si ii dai de mancare apoi iti faci temele si seara te joci si ii mai dai lapte si gata.zic ca nu e complicat.papa

| Elenuca3567 a răspuns:

Incearca sa-l dai unor vecini sau cuiva mai mare care sa se mai intereseze de pisoias din cand in cand. happy

| funkypunky17 a răspuns:

Buna.Unde stai? l-as putea lua eu dar stau in Bucuresti.

| Geo4 a răspuns:

Eu zic daca nu o gasesti pe mama lui sa li pastrezi si cand pleci la scola sa ii dai mancare si cand ajungi de la scoala sa ii dai iar de macare happy Mult noroc

| denis001 a răspuns:

Poti sa il lasi in grija unei vecine sau vecin pana vi tu de la scoala