| anna93 a întrebat:

Doresc sa îmi cumpăr un bichon Maltese cu pedigree.Am citit păreri si pro si contra despre locuri de unde l-as putea cumpara.Astept un sfat cu privire la locul de unde sa îl cumpăr de la cineva care si-a cumpărat un bichon Maltese si nu a avut 'surprize' cu el(mărime,sanatate, etc.). Mulţumesc

2 răspunsuri:
| violetajustme a răspuns:

Cauta pe facebook baaad dogs, acolo vei gasi mai multe poze cu caini daca vrei sa te interesezi de bichon da un mesaj pune o intrebare. eu am cumparat de acolo un amstaff si are o structura sanatoasa puternica pe langa aspectul incredibl pe care l=a capatat. daca vrei sa cumperi un caine ia.l de mic si intereseaza=te de aspectul parintilor.

| UilakisBolognese a răspuns:

Bichon Maltese cu pedigree ai doar 3 Canise / Crescatori seriosi in Romania - Loras Maltese, Quantas Napoca si Absolutely Yours Maltese, restul sunt comercianti si inmultitori care vand metisi de bichoni si din pacate pretul mic de achizitie se poate transforma in vizite regulate la veterinar.

Iulia U.
Canisa Bichon Bolognese Uilaki's White Beauty