| Elly4all a întrebat:

Buna prienteni, as vrea sa va intreb in legatura cu ritualul de imperechere la perusi, este adevarat ca femela va avea oua doar cand doi masculi se vor bate pentru ea? aceasta urmand sa faca pui cu "castigatorul".multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| piticutz a răspuns:

Eu am 2 perusi. Un mascul si o femela.Si pot sa iti zic din propria mea experienta ca perusii se pot imperechea si fara ca masculii sa se bata.

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Da asa e, ei se vor bate pana cand unu-l cedeaza dupa care invingatoru-l merge la femela si fac acea imperechere dupa care femela va face ouale.Succeshappy

| UnicornsAreLove a răspuns:

Nu mereu daca masculul nu are cu cine sa se bata se imperecheaza simplu nu e asa neaparat

| dragos12 a răspuns:

Nui adevarat...doi ajung ca sa se imperecheze

| damav a răspuns:

Da asa este, trebuie sa fie doi masculi si o femela ca sa faca pui

| cLaudYu a răspuns:

Buna
Nu am perusi, daca ii adevarat ceea ce zici tu atunci interesant ritual au perusii.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punele o oglinda.se va bate cu cel din oglinda si va iesi castigator.

| gaby_7385 a răspuns:

Nu este adevarat!