| Giany_Giany_1974 a întrebat:

Bună seara, am un pește Betta, îl țin într-un acvariu de cca 9 l și apa pe care o folosesc este de la robinet care a stat mai bine de 3 zile într-o sticla și ii adaug și picături "VERDE DE MALACHIT", temperatura apei din acvariu e constantă 26° folosesc un încălzitor cu termostat. Problema este ca la suprafață se formează un fel de (grăsime). Îmi face impresia ca nu poate respira bine pestele. As vrea sa știu de ce apare aceasta pelicula și cum pot sa scap de ea. Va mulțumesc :*

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Tu trebuie sa pui si un oxigenator un aparat care baga bule in acvariu
Pompa aer acvariu Super Beetle 300 Air Pump

Alfel moare sigur azi
maine nu o sa il mai ai
https://www.youtube.com/watch?v=41FXhDa9gUE&app=desktop