| XxEyshax a întrebat:

Bună seara! Azi, din păcate, din perechea de peruși pe care o aveam mi-a murit femela. Am luat-o imediat de acolo ca să nu o vadă masculul.Mai târziu, masculul a dat semne că se simte rău, am vorbit cu un veterinar și i-am cumpărat câteva vitamine și încă două oglinzi ca să nu se simtă singur. Ar trebui să îi cumpăr altă pereche? Menționez că femela ce a murit si masculul nu au crescut împreună. Aștept sfaturi sau păreri!

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Fara sa ma pricep la perusi, asa cred ca ar trebui. O veche iubire se uita imediat cu una noua. Unii mai scriau pentru papagali ca trebuie lasat partenerul, ca sa apuca sa-l boceasca, sa simta ca e mort, sa apuca sa-si ia la revedere, sa nu ramana cu impresia ca a fost parasit. O fi la fel si la perusi