| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am niște întrebări despre pisica mea care este incalduri: 1. Dacă este in călduri trebuie sa o sterilizez după ce nu mai este? 2. Cât tine perioada asta in care este in călduri? 3. Am auzit ca sunt niște pastile care o liniștesc e pe poată perioada sau doar 1-2 zile? 4. Cam cât costa sterilizarea? Cam ce preț, știu ca se fac uneori și gratis dar trebuie sa prinzi oferta. Mulțumesc anticipat o seara frumoasa

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa o sterilizezi chiar si in timp ce este in calduri, asa e cel mai bine.O repriza de calduri tine o sapt cu aproximatie, dar daca nu va face pui sau nu va fi sterilizata, se va repeta din 2-3 in 2-3 saptamani.Da, sunt niste pastile sau niste injectii.Injectiile tin 6 luni, dar nu sunt sanatoase si oricumnu sunt de durata.Costa cam 150-200 lei sau chiar pana la 300, depindem

| ElSueno a răspuns:

1. Doar daca vrei, nu e neaparat
2. Cateva zile, 3-4
3. Da, sunt niste pastile care se administreaza o data pe zi daca nu ma insel, ii dai pana se linisteste.
4. O sterilizare costa intre 150 - 300 de lei, depinde la ce cabinet veterinar o faci.

| IdNo a răspuns:

Tu cand esti in calduri trebuie sa fii sterilizat? Si pisica aia e o fiinta ca tine si simte placerile vietii ca tine.

| PepsiGirl a răspuns:

1. Ar trebui sa lași in jur de o luna sa treacă și după sa o sterilizezi
2. dureaza între 7-10 zile depinde de pisica
3.Da sunt pastile eu recomand sa nu ii dai aceste pastile pentru ca deși o liniștesc nu ii fac bine pe interior dar dacă ți neaparat sa ii dai îți recomand 1 la 2 zile
4. Între 100-150 lei