| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o catea bichon havanez si am dato la imperecheat de vreo 2 ori dar inca nu stiu sigur daca e insarcinata are tatele mari si inca este pe ciclu credeti ca e insarcinata?

2 răspunsuri:
| simina2000 a răspuns:

MariaIoana are dreptate numai ca in momentul in care catelusa nu mai vrea la catel inseamna ca sigur a luat.

| MariaIoana a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun, normal, cateaua se da la imperecheat in a 14 zi. Deci, din prima zi in care ai observat ca sangereaza, numeri 14 zile si o dai atunci.(Pe atunci ii trece ciclul) E suficient 3 zile, la rand si ramane gestanta.