| XcrisSSx a întrebat:

Bună,TPU! Am o căţeluşa mică şi s-a lovit la labuta ai o doare rău, dar nu ştiu ce să îi fac că să nu o mai doară!

Răspuns Câştigător
| Dayuuum a răspuns:

Maseaza-i foarte usor labuta daca suporta. Pune-i-o intr-o fasa din aceea pentru maini luxate. Ai grija sa nu se mai loveasca. Cred ca asa o sa ii treaca big grin. Du-o la veterinar ca sa fii mai sigura daca doresti :*

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Du-o la veterinar. Dacă încerci tu sa-i făci ceva s-ar putea s-o ranești mai tare.

| pufuletziii a răspuns:

Veterinarul va stii ce e de facut.happy Poti sa o duci, dar daca nu vrei poti sa o pansezi tu acasa. Dar cel mai sigur e sa o duci la veterinar, poate o sa-i faci rau incercand s-o ajutisad. Iti urez bafta!

| Miree a răspuns:

Poţi să o duci la veterinar, sau să faci tu pe veterinaru'. Dacă etşi mai atent cu ea, îi va trece de la sine.

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci. Ai grija sa nu se mai loveasca. Catelul meu a avut piciorul rupt si i-a trecut. Sigur o sa-i treaca.

| Gabitzza_Gabitzza_1992 a răspuns:

si catelul meu avea asa dar mi-am dat seama tarziu caci lui deja iii trecuse

| ValkaiZ3r a răspuns:

Te duci la farmacie cumperi fasa(de preferat elastica)si un bat cu care se uita medicul in gat, apoi ii prinzi batul de labuta cu ajutorul fasei ca sa poata sta nemiscat, dar cel mai bine este sa o duci la un veterinar.