| sua01 a întrebat:

Am o femela goopy cere ttrebuie sa nasca,dar nu are burta,are doar pata aceea,si cand am cumparat-o, omul acela mia zis ca e insarcinata.am mutato in alt acvariu pentru ca am si un Betta si un sanitar..intrebarea mea e:Imi mai trebuie un mascul..adica nu mai vreau sa nasca.dar acesti pui ii llllas sal nasca. darea asa..are nevoie de un mascul?

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

Pai eu asa cred, sincer e o specie vivpara si la fel ca delfinul, ii trebuie partener. dar daca e deja gestanta trebuie sa ai rabdare, burta ii va creste, dar va dura in jur de 4-5 saptamani. daca ai sezizat pata neagra pe aripioare, vei fi bunic/abig grin o poti lasa cu ceilalti pana ii va creste burta considerabil. si mai ceva! sa ii dai hrana vie, astfel puii vor fi foarte colorati si sanatosi. si sa o scoti pe ea dupa ce a fatat, ca nu va avea grija de ei si poate ii va manca.

1 răspuns:
| sua01 explică:

A murit cand a nascut...crying