| CoolGirl2011 a întrebat:

Am o nedumerire. Eu stiu ca sunt in zodia berbec dar pe net spune ca sunt taur. M-am nascut pe 21 aprilie. Voi ce spuneti? Sunt berbec sau taur? Si de ce?
P. S. : Dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| catalin94 a răspuns:

De fapt esti berbec cu ascendent in taur...mai pe scurt. jumate berbec, jumate taur laughing

12 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Si eu sunt nascut pe 21 aprilie! 21 aprilie este prima zi de taur

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Eşti în zodia taur.
21 aprilie-21 mai TAUR

| kissyou a răspuns:

Esti taur(21 aprilie-21 mai):te-ai nascut in prima zi a zodiei taur, daca erai berbec trebuie sa te nasti intre 21 martie si 20 aprilie:*

| Magnifico a răspuns:

Uite aici http://www.eastrolog.ro/zodii/
Esti taur.Berbec tine de pe 21 martie-20 aprilie;)

| kicku_4582 a răspuns:

20 aprilie -20 mai inceputul zodiei taur u te-ai nascut pe 21 aprilie
fiecare zodie dureaza o luna de zile.
ps sper ca team lamurit

| Himera a răspuns:

Se numeste cuspida, esti nascuta la granita dintre cele doua zodii si ai caracteristici de la ambele. Persoanele de acest fel sunt firi interesante si iesite din comun. Ascendentul este altceva(nu prea stie catalin94 ce spune, ascendentul se stabileste in functie de ora la care te-ai nascut si iti influenteaza personalitatea). Nu stiu de ce insisti sa te incadrezi intr-o anumita zodie cand ai de fapt doua, horoscopul o sa se contrazica intotdeauna la capitolul asta.
Uite mai multe despre cuspida ta: http://www.elystar.ro/modules/news/article.php?storyid=836

| Himera a răspuns:

Hehe... acum am vazut Ca Catalin94 si-a luat funda, sper ca te-am lamurit mai bine decat ceilalti totusi...

| FrumoasaTa a răspuns:

Ei bine, mama mea tot este pe 21 aprilie, deci este taur, si oriunde mas uita se spune ca zodia berbec este puna la 16 sau 18 aprilie, dar noi vb de 21, deci esti taur... aaaaa, de ce? unele site-uri mai fac greseli, nu poti avea incredere in toate

| Simina1619 a răspuns:

Mama s-a nascut in 20 aprilie si e berbec. Cei care sunt nascuti inainte de 20 (20 inclusiv) sunt berbeci. Ceilalti sunt tauri. Am o prietena foarte buna care e nascuta in 29 aprilie si e taur!

| SweetDreams a răspuns:

Esti in zodia taur.
Uite, iti poti verifica zodia in casuta din dreapta, introducand datele nasterii.
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/
Sper ca te-am ajutat. :)

| CoolGirl2011 explică:

Esti sigur?