| Dariamaras a întrebat:

Bună TPU!

Am o nimfa mascul de aproape 3 ani iar acesta în toți anii aceștia de cand îl am nu s-a atașat deloc de mine. Isi smulge penele destul de des și tremura când vorbesc cu el de multe ori și ma îngrijorează...nu știu cum sa ma aproprii de el, ii vorbesc frumos și încerc sa fac mici atingeri pe creastă și locurile de langa el. Acesta nu este agresiv doar speriat chiar daca în familia mea toți vorbim cu el și îl alintam. Îmi doresc mult sa îl pot pupăci și sa îl mangai, acesta din ce am înțeles a trăit într-un colectiv mai puțin finuț

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai aici mai multe videoclipuri cu idei.

https://www.youtube.com/results?search_query=taming+a+parrot+nymph