| adi_9709 a întrebat:

Am o problema! Am doi hamsteri pitici siberieni iar cand ii pun in cusca se bat si se musca.Deaceea ii pun in custi separate.(vreau sa ii tin in aceeasi cusca ca la youtobe, sunt mai draguti cum stau pe rotita aceea)
Cine imi poate spune cum sa ii fac sa nu se mai bata si sa ii pun in aceeasi cusca? funda!

Răspuns Câştigător
| Tedoraaa a răspuns:

Well si mie mi s-a intamplat si din pacate nu ai cum sa remediezi situatia hamsterii siberieni sunt soliatari, trebuie sa ii tii separat ca altfel se vor bate pana se omoara iti zic eu, si un mascul si o femela o sa iti puiasca o grmada iar puisorii trebuie si ei tinuti in custi diferite de mama si de tata de la un anumit timp caci femelele sau masculii isi pot manca puii, este tot ce stiuhappy sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| adi_9709 explică:

Eu vorbeam de doua femele!

| alex_1645 a răspuns:

Pai daca sunt amandoi masculi nu se vor intelege de oarece masculi incearca sa domine spatiul inconjurator.Trebuie sa pui un mascul cu o femela daca vrei sa se inteleaga.

| SpatariuMihaela a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci.Trebuie sa ii tii separat altfel se vor rani grav sau chiar omori.Sa ii tii separat e cel mai bun lucru pentru ei.

| theboywithdog a răspuns:

Daca sunt doi masculi ei se bat pe teritoriu. Incearca cu o femela si un mascul.