| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Buna TPU am revenit cu o noua intrebare mi-am luat 2 betta masculi crowntail de la animax si i-am pus intr-un acvariu de 16 l dar i-am separat cu o bucata de sticla ca sa nu se bata.A doua zi am observat ca sunt amandoi in aceeasi parte unul langa altul si i-am separat iar(masculul al doilea a sarit). Acum nu stiu ce sa fac ca coada la primul ii este mancata(cred ca de celalalt mascul)si-o deschide dar lipseste din ea si are un pic de alb la capete(masculul are rosu cu albastru nu alb).nu stiu ce sa fac sa i se regenereze coada sa ii pun sera baktopus, jbl furanol, multicura easy life sau vitamine(care jbl atvitol sau jbl nano vitol)? funda si vot

2 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa incerci pe rand mai multe.Si vezi care e mai utila.Eu nu m-am complicat ca imi era cam frica sa nu moara.Ideea e ca ai stateau amadoi langa sticla pentru ca vroiau sa se intimideze.Sunt masculi si e ideea cu lupta pentru teritoriu. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ammona a răspuns:

Se va regenera singura daca el se simte bine.dar daca se mai repeta intamplarea iti recomand sa donezi unul unui prieten deoarece doi betta nu se tin nicidecum in acelasi acvariu.