| Beykutza a întrebat:

Mie imi plac cainii si incerc pe mama mea sa o conving sa imi ia un caine dar nu vrea! Ce as putea sa fac ca sa o conving sa imi ia un caine?

5 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Mi somn yawn iti raspund mainewinking

| miruna013 a răspuns:

Ii poti scrie scrisori despre cat de mult iubesti cateii si dai detalii despre ei, poti scrie si cateva poezii, proverbe si i le pui in aspirator, in dulap, pe telivizor, in geanta...si pana la urma sa speram ca ne va lasa pe amandouabig grin si eu lucrez la asta acumhappy

| PamPamRawwr a răspuns:

Deci: un caine e o mare responsabilitate, o stiu de pe propria piele! poti sa incepi sa faci lucruri"responsabile", adica: sa iti faci patul in fiecare dimineata, sa stergi praful, sa iti termini temele la timp, etc... mama ta va vedea ca poti sa fi foarte ascultatoare, si asta e bine pentru ca daca o rogi sa iti ia caine se gandeste imd: "dar cine ii va da de mancare de 3 ori pe zi?" "cine ii va strange treburile?". dar daca va vedea ca esti destul de matura si responsabila sa il cresti singura, cresc sansele de a-ti lua unulwinking
sper ca te-am ajutat, pupici:*:* si succes!

P. S. daca accepta ti i-as dona eu pe ai mei, ca am 2 pui negri si mici, eu nu am voie sa-i tzin, in conditziile in care am deja caini si pisicibig grin

| Smiiilee a răspuns:

Eu as sugera sa O rogi ff mult si ff frumos, si sa ii spui ca vei invata la scoala si vei avea mare grija de el,,, ma mine a functionat incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu cum e.Eu am vrut un labrador sal tin in casa dar mama si tata nu au vrut.Asa ca am inceput sa fac ce vor ei adica:sa imi fac temele sa o mai ajut pe mama cu treburile si multe altele. Apoi dupa ce i-am intrebat din nou au spus "DA,,. Asa am primit un caine.Acum e mare are 7 anisori