| dEEa_8468 a întrebat:

as vrea sa-mi i-au un caine :-s dar vreau ceva gen husky, labrador. problema e ca eu stau la bloc, plec la 12 si vin la 6 de l scoala. chatterbox dar il plimb la 12 si la 4:30 5 vine fratele meu de la liceu. Dar mami nu vrea decat un bichon chatterbox bla bla bla ca nu vreau un caine mare
ce caine as putea sa-mi i-au la bloc
si cum as putea sa o conving?

3 răspunsuri:
| zambethツ a răspuns:

Si eu imi voi lua un husky.inainte vroiam bichon insa m-am razgandit citind unele articole. Câinii de talie mare sunt mai deştepţi decât cei de talie mică, au creierele mai mari proporţional cu căţeii minioni, arţăgoşi şi alintaţi. Spune'i mamei tale ca iti plac cainii mai mari si sunt mult mai ok.cainii mici sunt mai dificili, cand iesi la plimbare trebuie sa-l tin in brate daca vezi un caine mare risti sa se dea la tine.Nu este o problema ca stai la bloc pentru mine asta nu ar fi niciodata o problema si nu va pati nimic cateva ore singur atata timp cat ii lasi apa si ceva mancare convinge'o pe mama ta ca rasele gen husky.labrador iti plac si spune'i ca te va apara tot timpul fata de un caine mic.kiss

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Pai... ea a spus deja ca vrea un bishon pentru. ca ar fi o rasa mica... daca tu nu vrei explica-i.
uite niste situri cu rase de caini mici

http://www.zooland.ro/arhiva/rasa+de+caini+mici+de+companie

http://www.mayra.ro/timp-liber/animale-de-casa/top-5-caini-mici/

http://www.animalutul.ro/caine/rase-caini/cele-mai-mici-rase-de-caini/1116/

Apropo si eu sunt moarta dupa Husky!

Bafta;)

| scr8mby a răspuns:

Eu zic sa -ti iei labrador am si eu stau la bloc ca tine si plec la 8 la scoala si ajung acasa la 2 sau 3 eu l-am avut de pui doarme cu mine in camera si este foarte cuminte nu face ravagi doar daca nu il plimpi o data pe zi e foarte cuminte