| hamham_1461 a întrebat:

catelul pe care l-am gasit a fost dus la bunici vet. mi-a spus ca este un pui de ciobanesc romanesc mioritic nu am putut sa il tin si l-am dus la bunici ei au curtea mare si eu il vizitez din cand in cand! am cnvins parintii saimi iau un caine! dar nu stiu ce rasa sa imi iau daca nu voi sti ce rasa o sa imi iau voi lua un maidanez de pe strada tot caine este imi puteti spune ce rasa imi recomandati? fundita!

Răspuns Câştigător
| Maria46854213 a răspuns:

Buna! Cainele de care ti-am vorbit la intrebarea despre drasaj este chiar un mioriticlaughing. Eu mai am un pincher pitic si ti-l recomandbig grin. E foarte mic si foarte usor de dresatbig grin. Daca stai la bloc nu iti recomand sa iti iei baiat ci fetitabig grin.

2 răspunsuri:
| BornFree a răspuns:

Eu iti recomand un bichon maltez. Dupa poza de la avatar se pare ca iti plac caini pufosi. mai ales ca bichoni maltez sunt mici deci nu iti trebuie un spatiu mare dar dc vrei ceva gratis pot lua unul de pe strada ca de ex. un golden retriver sunt draguti si se gasesc si pe stra. succeshappyhappy

| bubiko_8310 a răspuns:

Hei iti recomand bison sau labrador dar daca vrei ceva mai mic un ciuaua (scuze nu stiu cum se scrie) si ca sa stii daca l-as lua de pe strada l-as vedea daca poate sa treaca pe trecerea de pietoni.happy