| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi invat catelusul sa se ceara afara? Daca il scot eu face afara si foarte rar se scapa in casa dar vreau sa-l invat sa se ceara singur. Ajutati-ma!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LOwee02 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa iti faci un program pentru cand sa-l scoti afara fara sa ceara. De exemplu dimineata si seara la ore acceptabile, in fiecare zi la aproximativ aceleasi ore pana se invata. Daca face in casa trebuie sa il faci sa inteleaga ca nu e bine, dandu-i usor peste botic sau la fund. Funda?

2 răspunsuri:
| maryus24 a răspuns:

Continua in felul in care faci acum. daca nu scrie-i pe o foaie

| GothLikeFree a răspuns:

Prima oara va face pipi pe jos lasa-l asa apoi pune in locul acela un prosopel sau cv mai grop pe locul acela si el va face pipi pe el apoi il muti din ce in ce mai aproape de usa si apoi el va cere afara din cauza mirosului pipiului lui. FUNDA?!?!