| TPU60 a întrebat:

De Craciun as dorii un catelus, dar nu stiu cum sa imi conving parintii sa imi ia unul avand in vedere ca stam intr-un apartament.Mi-ati putea da cateva idei?!
Dau funda :*
Mersi

4 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Zilele astea arătă-le ca esti responsabil si arătă-le videoclipuri/poze cu catelusi si o sa înceapă sa ii îndrăgească.
Spune-le ca tot ce vrei tu de Crăciun este un catelus si ca nu veri prea mult, ca esti responsabil, ca o sa ai grija de el si cai sa il inveri sa nu faca nevoile in casa, ca il vei plimba tu.
Spune-le tot ce este bun la un câine si ca este un prieten adevărat. Spune-le sa adoptati unul dintr-un adapost/asociatie. Spune-le totul despre câinii aceștia si o sa ii adore.
Fa o lista si scrie ce doresti tu de crăciun si lista sa arate asa: Un câine si daca vrei poti sa adaugi si dulciuri

Sper ca te-am ajutat si ca o sa iti ia caine!
Succes!

Funda?winking

| Voro a răspuns:

''avand in vedere ca stam intr-un apartament''. Ce e asa neobisnuit de a lua un caine intr-un apartament, serios? laughing Roaga-te de ei si spune-le ca o sa te ocupi tu de el, o sa-l duci afara, o sa-i dai de mancare, o sa-l ingrijesti si poate o sa-ti ia.

| Da7 a răspuns:

Daca pana acum nu ti-au luat un catelus inseamna ca au motivele lor. Asa ca adu-le o lista de motive si avantaje prin care sa le dovedesti de ce ar trebui sa primesti un caine si nu uita sa le demonstrezi ca esti destul de responsabil sa ai un caine si ca esti destul de dedicat(adica sa nu il adori doar pentru cateva zile si apoi sa te plictisesti de el ca de o jucarie, nu uita ca e o fiinta vie cu creier si sentimente)

| OxyMiron a răspuns:

Buna,incearca sai convingi ca catelusul e tot ce iti doresti cu adevarat si cine stie, poate ''de Craciun chiar se implinesc visele adevarate''