| Miranda27 a întrebat:

De saptamana trecuta (marti), i s-a facut pisoiului meu un cucui la cap. Mami a zis ca-i trece (ca s-a lovit poate in noaptea aia ) dar nu i-a trecut pana azi. Chiar i s-a mai marit si i se extinde catre ureche (putin). In rest mananca si e ok, nici nu-l doare si nu face urat daca il atingem acolo. Am decis sa-l ducem la veterinar, dar nu avem cu ce merge (doar luni vom putea). Oare ce ar fi putut sa i se faca peste noapte(adica un cucui e cam ciudat)? Nu i se va intampla nimic pana luni? Pisoiul nu are vaccinuri sau deparazitari (are sase luni) si noi le facem la pisici doar vaccinurile antirabice. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca ai tinctura de iod,dai pana luni,iar daca nu se retrage mergi urgent la vet cu el.

Vaccinarile si deparazitarile sunt foarte important,atat pentru sanatatea pisicului cat si a voastra. Daca pisicul are giardia fiindca nu a fost deparazitat puteti lua si voi si nu e tocmai bine. Eu te sfatuiesc, oricum ar fi, luni sa mergi al veterinar si sa apuci de vaccinarea si deparazitarea pisicul, daca nu te gandesti la binele lui, ganditi-va la al vostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, eu chiar nu stiu ce sa cred... e foarte nasol daca e o tumoare. Am avut si eu un pisic care a trecut prin o mie si una de patanii si a supravietuit, pana cand a facut o tumoare, a facut atac cerebral si... eh. stii tu. eu zic sa te duci URGENT la veterinar. Niciodata nu stii ce se poate intampla. :/

| Veritas a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat să aibă un cucui care se făcuse de la înțepătura unei viespe foarte mari. Pisica a văzut-o și a vrut să o prindă. Dar acel cucui a colectat infecție. Nu cred că i se va întâmpla nimic.Eu zic că e ok să îl duci luni.

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Eu zic să ai mare grijă de el! Poate să aibă ceva la cap, iar cu simţurile, poate i-a afectat nervii. Eu sper să fie bine, nu ştiu exact, dar... mai bine e să îl ţii lângă tine! Succes, sper că te-am ajutat!

| Elenaeli22 a răspuns:

Stai ma linistita daca s-a lovit e normal sa ii se faca cucui daca s-a lovit la cap si pisici mele i sa intampalat intr-o saptamana ii va trece bine a mea avea 8 luni