| Alexa_9450 a întrebat:

Mai are cineva pe aici papagal Jako? din decembrie avem o fetita (papagal) si de o saptamana am luat un partener..as avea nevoie de cateva sfaturi. Multumesc!

5 răspunsuri:
| david2345 a răspuns:

Eu am papagal Jako.
Partenerului ii poti da de mancare dovleac la cuptor.Banana. Sfecla rosie.
Porumb fiert. Papagalul meu a mancat de toate.Cel mai bine e sa te duci sa vorbesti cu un crescator sau cu un specialist.

| david2345 a răspuns:

Daca te duci la Maxi pet.
gasesti mancare de pui de papagal.

| DulkikAlexy a răspuns:

Eu am papagal Jako... Papagalul Jako este considerata cea mai vorbareata pasare de colivie. Foarte prietenosa, Jako se face usor placut de iubitorii de toate varstele. Numele de Jako i-a fost atribuit de catre marinarii portughezi. Astfel de papagali ( Jako ) big grin pot ajunge pana la varsta de 60-65. Cam cum ar fi o viata de om. happy Si bineinteles asta se va intampla daca vei avea grija de ei. Si daca i-ai luat un partener este foarte bine. Ei sunt foarte iubitori si se adapteaza repede happy Fundita?

| Alexa_9450 explică:

Cati ani are papagalul?
ai mei au: fetita 9 luni si baiatul aproape 4 luni.
baiatul l-am luat acum o saptamana. l-am mai hranit eu cate un pic cu piure de fructe..inca nu se prea descurca cu semintele.din cate vad pe youtube la 14 saptamana ar trebui sa fie mai indraznet dar se pare ca e mai "tantalau."hee hee

| Alexa_9450 explică:

Sigur ai papagal Jako!
de ce te bagati in seama? de unde ai copiat textul?