| SaraHMarya096 a întrebat:

Bună, TPU!
Numele meu e SaraH şi am 11 ani. Am o mică (URIAŞĂ) problemă. Am un hamster pitic, de aproximativ 1 an şi 3 luni. La început l-am adorat, dar cu timpul l-am mai uitat. L-am pus în balcon, unde nu era prea frig. L-am lăsat acolo vreo lună, dar cu mâncare, apă, rumeguş schimbat. Azi, acum, seara, am văzut că e cam frig şi l-am dus în hol. M-am uitat mai bine la el, şi o MARE parte a boticului e umflată! Dar poate mânca, bea apă. Am început să plâng ÎNCONTINUU! Deci, umflătura aia poate dispărea? Şi de la ce s-a format? Va fi bine, sau e pe cale de... MOARTE? Ajutor, aş face orice să-l pot salva crying!
Mulţumesc ENORM, pa, pa!
starFUNDAstar

Răspuns Câştigător
| Aimwork a răspuns:

Mergi la un veterinar. si eu am fost cu al meu.
Poate avea o infectie la nas si are nevoie de ajutor!
Doar un doctor poate spune exact ce are si daca traieste..nu stim cat de grav poate fii.
Mergi la veterinar si ai mai multa grija data viitoare!
Succes!

1 răspuns:
| Choasmakerangel a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l duci la un veterinar daca chiar vrei sa-l salvezi, el iti poate spune cu exactitate ce are, cat de grav e si sa-i dea un tratament... sper sa te bucuri de el in continuare