| Tyberiu2000 a întrebat:

Problema vine in felul urmator: noi avem un caine care de la o vreme a devenit foarte agresiv, ocazional avand dentative de a ne ataca si pe noi. Are vaccinul anti rapie facut, deci exclud aceasta optiune. Consideram ca e bolnav, iar crizele de furie sunt fe fapt crize de durere. Noi suntem intr-un sat izolat, un veterinal fiind, ironic, la foarte mare departare. De venit, nu vine, si de dus, nu il putem duce, mai ales daca ii vine brusc o criza. Am avea nevoie de niste somnivere puternice, pentru caini, daca se poate nepericuloase, si, in cazul in care e nevoie, niste pastile sa nu il mai doara, ca sa poata fi linisit la veterinal. Daca aveti ideea ce am putea cumpara, sau o solutie asemanatoare as fi recunoscator. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum decat tranchilizant dar nu e o solutii. Zgarda si botnita este raspunsul

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Tu inca nu stii ce are
Poate se comporta asa din cauza dresajului de la stapan. Tu ai impresia ca iti este supus dar nu a asa in unlele cazuri fara sa iti dai seama poate el te domina pe tine.
Bafta.